Четвер, 26.04.2018, 04:46

Головна » 2018 » Березень » 20 » Зустріч із дитинством
Зустріч із дитинством

«Моє дитинство» - таку назву має проект кінорежисера Ірини Правило. Це три короткометражні фільми, створені за оповіданнями Нодара Думбадзе, Степана Васильченка та Ніно Палумко.

Учні школи мали можливість не просто стати глядачами, а ще й безпосередньо поспілкуватися із пані Іриною.

Які враження? Неймовірні, неоднозначні, бесіда змусила замислитися кожного глядача: і дитину, і дорослого.

«Кров»  - назва першого фільму трилогії. Це символічна назва, адже за покликом крові хлопчина-сирота повинен зробити вибір.

Дійсно, неймовірні відчуття. Грузія. Неймовірна, невідома і в той же час чаруюча Грузія. Усі фільми побудовані на деталях. Чи можна передати почуття словами, коли старший чоловік стає на коліна перед онуком і миє ноги дванадцятирічному хлопцю? Цей епізод особливо вразив дітей, адже, за їхніми словами, це визнання не лише турботи, а й підтвердження того, що й чоловік здатен на щиру любов до дитини, яку майже не знав!

Різдво – радість, народження Ісуса і дива, які трапляються напередодні. Шестирічний хлопчик Іванко дуже полюбляє мед. А яка кутя без меду! Солодкого, смачного, дивовижного! Він біжить по засніженій доріжці до церкви і просить у ангелика горнятко меду, просить дозволу взяти те, що стоїть на столі для нужденних. А в церкві - тиша! Лише маленька свічечка на столі розтоплює медок в горняткові. Раптом крапельки меду стікають по посудині, і в цей момент чути голос ангела: «Візьми!». Неймовірність режисерського різдвяного дива змушує повірити у велику силу Божу!

«Чи знаєте ви, які у вашої мами очі? Спробуйте закрити свої очі і вдивитися у її лице!» Напевно,  мало хто відразу відповість, але замислиться, змусить пригадати. Замкова велика зала бібліотеки, хлопчик, який є символом відкриття нового світу для дитини, світу знань, світу пошуків невідомого і незнаного…. Деталі, деталі, деталі, а в результаті фільм! Фільм, який заслуговує визнання унікальністю, кінорежисерським задумом, неперевершеністю операторської зйомки.

Ці фільми про дитинство. Моє, ваше, наше! Адже це така швидкоплинна пора, яка проходить, як мить, і залишаються лише теплі спогади про ті місця, куди вже не повернешся, про тих людей, які вже ніколи не будуть поряд, про почуття, які ти вже ніколи не відчуєш. Сумно, що немає вороття у дитинство…

Дякуємо пані Ірині та її творчому колективу. І ми маємо надію, що саме за вами, талановитими людьми, стоїть майбутнє української кінематографії!

Переглядів: 61 | Додав: shkola9 | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2018  »