Понеділок, 22.01.2018, 12:58

shkola9
Головна » 2017 » Грудень » 28 » Вечорниці на Катерини
Вечорниці на Катерини

Здавна на Україні було дуже широко поширене свято Катерини. Існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо найдорожче, що є у нашого народу.

7 грудня в нашій школі вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» презентували святковий виступ - імітацію вечорниць, для учениць 5-их та 6-их класів. Дівчата під керівництвом учителя трудового навчання Гончар Ольги Володимирівни дуже вдало реконструювали події українських народних вечорниць.

Відбулися вони у музеї етнографії, у світлиці звичайної української хати, де вже відчувалась атмосфера старовинності. Господинею свята була тітка Олена, вона мала навчити сільських дівчат гадати. Учениці 8-х класів, які виконували ролі цих самих дівчат, прийшли в гості до неї з приготованими стравами, котрі обов’язково повинні були стояти на святковому столі: вареники, тушковану капусту, смажені гриби, млинці.

Тітка Олена показала різні способи гадань, що можна провести у цей день: на гілочках, на пшениці, на рушникові.

Наприкінці вистави всі глядачі змогли самі погадати на свою майбутню долю, визначити хто ж буде судженим – вдівець чи молодець. Також гостям свята розповіли як треба підготуватися вже сьогодні, щоб погадати на свято Андрія та на Старий Новий рік.

Вистава дуже сподобалася глядачам і ніхто не пожалкував про свою присутність на ній. Такі заходи сприяють патріотичному вихованню учнів, знайомлять дітей з українськими народними традиціями, тому є дуже потрібними.

Лисенко Анастасія, 7-Б клас

Переглядів: 39 | Додав: shkola9 | Рейтинг: 0.0/0