Вівторок, 21.11.2017, 22:27

Головна » 2017 » Жовтень » 24 » «Модний салон для старої ляльки»
«Модний салон для старої ляльки»

15 вересня у Літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відбулася виставка-презентація «Модний салон для старої ляльки». Працівники музею вітали усіх охочих зануритися у атмосферу затишної простодушності, якою віяло від ляльок, і вишуканої витонченості, якої надали експонати ручної роботи: вишиті сорочки, сукні і навіть  сумки.  Керівниками проекту виступили завуч школи Сіряк Марина Валентинівна та вчитель трудового навчання Гончар Ольга Володимирівна.

Спочатку у них зародилася ідея створити виставку старих ляльок, яким учні та їх батьки надали нове життя, зшивши їм новенький український народний одяг. Кожен учнівський колектив представив свою ляльку, яка була неповторною, не схожою на багато інших. Потім виявилося, що у нашій школі є чимало майстрів з вишивання хрестиком та бісером, тому велику частину експозиції виставки займають роботи вчителів, учнів і батьків, які згодилися представили свої роботи.

Відкриття виставки відбулося з ознайомлювальної лекції працівників музею, під час якої вони розповіли про національний одяг кожного народу, його самобутність і оригінальність. Учениці 6-Б класу Денисенко Людмила і Толошна Юлія та учениці 9-А класу Шинкаренко Оксана, Пранціпал Тетяна представили на загальний огляд ляльки, знайдені на запиленому горищі, відреставровані й одягнені в український національний одяг: сорочку, спідницю, плахту, керсетку.

Душевним стало дефіле майстринь 9 школи Василенко Антоніни Миколаївни, Гречко Олени Володимирівни, Данилевської Валентини Василівни, Гончар Ольги Володимирівни та учнів, яким їх матусі та бабусі вишили одяг. Вони не лише пройшлися залом, але й розповіли про те, що для кожного з них значить вишиванка.

Деякої святковості виставці надали музичний виступ учениці школи Савчук Олександри та танцювальні номери колективу «Жива вода» Миргородського центру культури і дозвілля.

Після того як керівники проекту перерізали червону стрічку до виставкового залу, всі бажаючі поринули у світ рукотворного мистецтво, що чарує око і надихає на створення такої ж краси власноруч.

Переглядів: 53 | Додав: shkola9 | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2017  »