Вівторок, 21.11.2017, 22:28

Головна » 2017 » Жовтень » 20 » День українського козацтва
День українського козацтва

Щороку все більше українців відзначають День українського козацтва та вважають 14 жовтня головним чоловічим святом країни. Минулий тиждень у 9-ій був оголошений Тижнем козацької слави, тому кожен клас взявсь по-своєму відзначити свято, приурочене до дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Протягом тижня були проведені спортивні змагання серед хлопчиків, козацькі ігри, конкурсні програми та нестандартні години спілкування.

У деяких колективах свято набуло родинного характеру: 2-А клас провів змагання «Мій тато і я», а 11 – родинне свято на свіжому повітрі у березовому гаю.

9-ті класи відправилися у заочну мандрівку «Сторінками історії Миргородського козацького полку», під час якої дізналися багато нового з історичного краєзнавства. Дівчата 8-А класу влаштували квест для хлопців «Пропала булава», який мав на меті перевірити знання учнів з історії України, особливо доби козацтва, географії, українського мистецтва та літератури. Відвідавши 8 станцій, команда юнаків знайшли «булаву».

Дуже цікавою виявилася зустріч учнів 7-их класів із полковником українського православного козацтва, президентом Волино-Подільської геральдичної колегії В.М.Джунем. Він – співавтор проекту прапора та герба нашої школи, автор проектів прапорів сіл Миргородського району. Володимир Миколайович розповів дітям не тільки про геральдичну справу, а й про сучасних козаків, видатних козаків Миргородщини та їх зброю, про бої поблизу  Кільдішового лісу, походження його назви та назв багатьох сіл Миргородщини.

Для учнів 5-х класів була проведена лінійка за участю команди «Спритні стежі», яка показала свій патріотичний виступ, спеціально підготований до гри «Джура». Старші учні розповіли про історію створення козацтва та традиції святкування свята козаками. У відповідь хлопці 5-их класів виконали запальну пісню «Нумо, козаки».

Загальношкільним провісником того, що наближається День українського козацтва стала звична радіогазета. Під час виступу ведучі розповіли про заснування свята, його становлення як державного, про зв'язок дня Покрови Пресвятої Богородиці з козацтвом. Цього дня перерви зробили веселішими козацькі пісні, які сприяють вихованню не лише патріотизму, а й естетичного смаку у дітей.

Переглядів: 61 | Додав: shkola9 | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2017  »