Субота, 21.09.2019, 11:54

Новинки

Надія Гуменюк – талановита поетеса, письменниця та публіцист з Волині. Роман «Танець білої тополі» - це прониклива історія про людське  життя-буття, в якому є місце і стражданню, і коханню, і міцній дружбі, і підступництву, і підлості, і безмежній доброті. Все відбувається така само як і в житті. У творі паралельно подається дві історії,  дві, здавалося б, такі різні людські долі…  Головна героїня – самотня дівчина Вероніка Величко – колишня вихованка дитячого будинку побачила на старій фотографії…  саму себе. Як же опинилося це фото у дивній кімнаті без вікон, де порядкує старий чоловік, схожий на Бога. Старий сільський костоправ,  якого в дитинстві врятував від каліцтва мандрівний лікар,  його єдина на все життя кохана Вишенька  - панна з багатого маєтку і дівчина-сирота, котра опікується безпритульними тваринами, хоч сама не має даху над головою… Так хто ж вони одне одному, ці люди з різних епох? І чи перетнулися б їхні шляхи, якби не біла тополя на горі, посаджена двома закоханими багато років тому?  Чого іще чекати  Вероніці від примхливої долі? Про це ви дізнаєтесь прочитавши роман Надії Гуменюк «Танець білої тополі».

Її книги неможливо читати, але і не читати неможливо.  Світлана Талан  –  сучасна українська письменниця, за версією журналу «Фокус»  входить до трійки найпопулярніших письменників України. Її романи неодноразово були відзначені  на Міжнародному конкурсі      « Коронація слова ».

У 2011 році на конкурсі «Коронація слова 2011»  роман «Счастливого пути идущим дальше» (« Коли ти  поруч ») став лауреатом та отримав відзнаку від фонду Олени Пінчук Анти-СНІД «За найкращий роман на гостросоціальну тематику».  Це історія життя милої і доброї дівчини Дарини,  порядної і висококваліфікованої медсестри, яка захворіла на СНІД, коли надавала першу допомогу потерпілим під час аварії.  З однієї сторони вона рятувала життя іншим, а з іншої – не змогла врятувати своє.  Кожен з нас знає, якою важливою є турбота близьких людей, коли ми хворіємо. Їхнє тепло та підтримка надають сили боротися з недугою.  Даша залишається сам на сам зі своїм діагнозом, адже  найрідніші люди – батьки, друзі, коханий та колеги по роботі відвернулися від неї. Хто допоміг їй і як склалося її подальше життя, ви дізнаєтесь із сторінок роману.

Роман «Розколоте небо» ( спеціальна відзнака «Вибір видавця» в конкурсі «Коронація слова 2014») – це історія кохання Варі та Андрія, яке залишиться з ними не зважаючи ні на що. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати. Тому, коли вона повідомила про намір вийти заміж за бідного Андрія, батько був категорично проти. Страшні події, що розгорнулися в Україні у 30-х роках, перевернули все, голодна смерть прийшла на їх щедру землю. Варя залишається сама з малими дітьми.  Як врятуватися, коли найближчі родичі здатні на злочин –  бо вони голодні? Книга, яку варто прочитати, щоб ніколи не повторилась така жахлива трагедія і не згасала свічка пам ҆҆яті за невинними жертвами Голодомору.

Загадкові вбивства – це приголомшлива подія для будь якого міста, а тут  –  Женева, місто, де проводяться засідання Ліги Націй і збираються дипломати з усього світу. Справу ускладнює те, що до неї якимсь чином причетні вельми шанований професор психології Женевського університету, індійський князь та три дами поважного віку. Для  розслідування із Англії терміново викликали  детектива Сімпсона Сіріла О'Кі… Роман «Чаювання трьох літніх дам» Фрідріх Глаузер написав у 1936 році, але сучасним шанувальникам детективів безперечно цікаво буде розплутати цю таємничу історію з містичним присмаком.

Новий історичний роман творчого подружжя Тимура та Олени Литовченко «Шалені шахи» переносить читача в середину 16 століття, де у великій грі життями, немов у шаховій партії, зійшлися князі Острозький та Сангушко, королі Стефан Баторій та  Сигізмунд I, ватажки перших козацьких повстань Криштоф Косинський і Северин Наливайко. Нащадок славетного князівського роду, а можливо й руського короля Данила Галицького, володар величезної спадщини –  служник, чи то примха долі, чи інтриги та злодійство власної бабусі, котра заради грошей занапастила життя єдиної доньки та прагнула зжити зі світу онука. Кохання і зрада, порядність і хитрість, шалений вир подій відразу захоплює читача і тримає у полоні до останньої сторінки роману.

«Європа – 45» Павла Загребельного –  роман  про Другу світову війну, написаний очевидцем тих подій. Потрапивши на фронт сімнадцятилітнім юнаком, письменник за п’ять років пережив стільки, що вистачило б на ціле життя:  бої, поранення, контузію, із серпня 1942 р. по лютий 1945 р. – концтабори, праця в англійській зоні окупації. Історія головного героя багато в чому автобіографічна, після втечі з полону українець Михайло Скиба та ще п’ятеро бійців створили партизанський загін. Спільна мета і віра в те, що ворог буде переможений, об’єднала їх таких різних за національністю та походженням в одному загоні і допомагала боротись та виживати в тих страшних умовах. Роман –  про мужність, силу духу, відвагу.

«  Вересень 2019  »