Середа, 19.12.2018, 06:46

Бібліотека

Цей  жовтневий  день особливий для кожного українця,  14-го  ми за давньою традицією  святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці та  День українського козацтва, а віднедавна й День захисника вітчизни. Козацтву належить  особливе місце в історії України та в історичній пам'яті народу. Козацтво є символом невмирущості нашого народу, уособленням його національного характеру, сили та мужності, козаки були справжніми захисниками нашої Вітчизни. Історія нашого міста дуже тісно переплетена з історією козацтва, тому  проведені заходи мали історично – краєзнавчий напрям: учні 8-А класу здійснили історичну мандрівку «Козацькими стежками Миргородщини», під час якої поповнили свої знання з історії рідного краю та довідались багато нового про історію миргородського козацького полку та полковника Матвія Гладкого, ім'ям якого названа одна з вулиць нашого міста. Цікавим доповненням заходу стала вікторина «Що ти знаєш про козацтво?»

З великим задоволенням учні 9-А та 9-Б класів  взяли участь у інтелектуальній грі « Що? Де? Коли?», присвяченій козацтву. Діти жваво  дискутували та активно обговорювали питання гри, шукаючи правильні відповіді.

Були запропоновані питання про бойове мистецтво та козацьку зброю, про героїчні події та видатних діячів того часу, які вписали не одну славну сторінку в історію українського козацтва. Учні обох класів показали гарні знання по темі, це свідчить про інтерес дітей до історичного минулого нашого краю, про усвідомлення необхідності його збереження.

Продовженням свята стали спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу.»

Шановні батьки, вчителі,

старшокласники!

З    10 по 24 вересня

На офіційному сайті м. Миргорода відбудеться голосування за громадські проекти, що фінансуватимуться з міського бюджету.

Давайте разом допоможемо нашим найменшим учням полюбити книгу, а старшим надамо можливість стати освіченими та грамотними і проводити своє дозвілля цікаво та корисно, для цього нам потрібні нові книги, які ми отримаємо, якщо наш проект виграє.

Прохання до всіх : підтримайте наш проект № 8 «Поповнення шкільних бібліотек сучасними дитячими книгами».

Зайти на             Сайт міста Миргород

У розділ              Громадський бюджет

Натиснути на        Проекти подані у 2018 році

Вибрати               Проект 8

Не будьте байдужими!

Візьміть участь у голосуванні!

Шкільна бібліотека займає 3 кімнати, загальна площа 114,3 кв.м.: абонемент, читальна зала на 14 посадочних місць та книгосховище навчального фонду. До послуг користувачів: фонд навчальної літератури 18650 примірників, 17043 примірники художньої, науково-популярної, довідкової та іншої літератури.

Презентація Бібліотеки Миргородської ЗОШ №9 ім. І.А. Зубковського

Тиждень дитячої книги

Для учнів 6-7 класів тиждень дитячої книги розпочався конкурсом «Найкращий читач Полтавщини». На II етапі, який відбувся в міській бібліотеці для дітей, кожен учасник презентував улюблену книгу.

При визначені переможця також враховувалось те, який список із прочитаних книг подав учасник, скільки балів набрав, даючи відповіді на питання вікторини.  Нашу школу представляли Волошко Богдан ( 6-А) та Дяченко Катерина (7-А), виступи усіх дітей свідчили про ретельну підготовку і здобути перемогу було не просто. Каті та Богдану не вистачило всього декілька балів, але досвід та приємні враження від спілкування з однолітками  залишаться з ними назавжди.

Цікаві спогади залишаться в учнів 9-Б класу від зустрічі  з письменницею, краєзнавцем з м. Шишаки Ольгою Кулагою.  Вона є автором історичних та пригодницьких романів, поетичних збірок для дітей та дорослих, краєзнавчих нарисів та публіцистичних статей.

На згадку про зустріч  бібліотеці школи Ольга Кулага подарувала книгу «Останні амазонки».

Самостійне спілкування з книгою для першокласників традиційно починається з екскурсії до шкільної бібліотеки. Зацікавити дітей і залучити їх до читання – головна мета заходу, тому тут не обійтися без маленьких сюрпризів. Один із них –  Домовичок, який чекав на  гостей.

Домовичок провів учнів вулицями Книжкового Міста і познайомив з правилами поведінки в бібліотеці.

На виставці «Незвичайної книги» в читальній залі діти побачили найбільшу та найменшу за розмірами книги та інші цікавинки із фонду бібліотеки.

Шкільна читацька родина збільшилась, адже  тепер, наймолодші учні школи записались до бібліотеки і можуть самостійно її відвідувати.

Проявити свої творчі здібності, фантазію, продемонструвати письменницький талант мали можливість учасники конкурсу «Пишу листа книжковому герою», який проводився серед п'ятикласників. Перемогу і приз здобув  автор найцікавішого листа –  учень 5-В класу Андрій Габідуллін.

На захоплюючу екскурсію рідним містом перетворився для учнів школи краєзнавчий квест  « Рідний край вивчаю я – це історія моя».

Учасники гри із  8-А та 8-Б класів випробовували себе на витривалість та спритність, демонстрували вміння працювати в команді, швидко орієнтуватися на місцевості.

Діти з інтересом працювали з маршрутним листом, на якому були позначені пункти, де на них чекали завдання.

Щоб пройти маршрут, учні повинні були розгадати шаради, пригадати історію рідного міста, події та видатних людей, чиє ім’я пов’язане з Миргородом.

Квест став перевіркою не тільки ерудованості та обізнаності дітей, а й уміння логічно мислити та знаходити нестандартні шляхи розв’язання проблеми.

Швидше із завданнями справилися учні 8-Б класу, але у цій грі не може бути переможців та переможених, бо досвід роботи в команді та нові знання є безцінним надбанням.

«  Грудень 2018  »