Субота, 28.03.2020, 20:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Миргородська ЗОШ І – ІІІ ступенів
№ 9 імені І.А.Зубковського

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 623
Гаряча лінія
Візитка школи
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Бібліотека

   Видатний давньогрецький філософ Сократ зробив свого часу висновок: «Чим більше я знаю, тим більше я не знаю». Українці ж кажуть: «Вік живи – вік учись», «Знання за плечима не носить». 11 грудня між командами «Чебурашки» 10-А та «Джуманджи» 10-Б відбувся БАТЛ ЕРУДИТІВ. Щоб перемогти, потрібно було дати якомога більше правильних відповідей на питання, які були зашифровані у 4 секторах: мистецтво, література, природничі науки та питання від вчителів школи про все на світі. Учасники по черзі вибирали сектор (10 питань) і відповідали. 

   Цього разу фортуна посміхнулась команді 10-Б, а допомогли їй кмітливість, ерудиція, спостережливість, логічне мислення, знання учнів і безперечно удача. Вітаємо переможців!

 

 З 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Цього року він пройшов під гаслом «Бібліотека Нової української

школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

 В нашій школі місячник розпочався з оформлення  книжкової виставки «Книжкова алея».

були представлені нові  сучасні дитячі книги, що надійшли до бібліотеки  за кошти  Громадського бюджету міста.  

Для учнів 2-4 класів був проведений День бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо». Діти читали улюблені книги, відгадували загадки, намалювали улюблених літературних героїв. 

Цікаво і весело було в міській дитячій бібліотеці, куди завітали учні  5 -А класу. Оскільки  це було напередодні

Дня Українського козацтва для учнів був проведений Конкурс «Від козака до сучасного захисника». Діти поринули

у світ  козацьких традицій,  козацького побуту, кожен зміг випробувати себе у  різних конкурсах: забави кашоварів;

піднебесся; стрибки в мішках; бажаючи танцювали гопак. П’ятикласники покидали бібліотеку з піднесеним настроєм

та гарними враженнями.

   Надовго запам’ятається учням 2 –А зустріч з миргородською поетесою Людмилою Марковою. Поетеса

презентувала  свою нову книжечку «Про всіх потрошку: абетка розмальовка». До абетки увійшли коротенькі

віршики про веселих, непосидючих, хоча  подекуди вередливих і не дуже слухняних, а ще допитливих хлопчиків і дівчаток.  

     Дуже сподобалося дітям, коли  Людмила Маркова майже про кожного з них прочитала віршика.  Поетеса 

запропонувала юним слухачам  стати  співавторами її майбутньої книги: намалювати малюнки до героїв

її нових віршів. Діти з радістю відгукнулися.  

    Не менш зворушливою була зустріч старшокласників з Людмилою  Шумейко – літературний псевдонім Аріанна Вишневецька.

Музикант за фахом та покликанням, викладач класу фортепіано Миргородської ДМШ ім. М. Лисенка Людмила Шумейко

знана у своєму місті як сценарист та ведуча численних міських заходів та концертів. Дипломант ХУІІ  Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» 2016, засновниця Миргородського молодіжного літературного об’єднання «Білий кінь», засновниця загальноміського конкурсу       «Молоді літератори  Миргорода». Лірична поезія авторки, її громадянська позиція і креативність створили  особливу атмосферу спілкування з підлітками.  

 Якою повинна бути сучасна бібліотека або «Бібліотека очима дітей» - конкурс малюнків, у якому брали участь учнів 5-7 класів. Переможцем став учень 7-Б класу Гергель Ярослав, Скиба Ярослав (5-А) та Панов Владислав (7-Б) поділили 2 місце , Єремейчук Анастасія (6-В) на  3 місці. 

 

                            

 

 Місячник  правового  виховання

 

     Правове виховання – це важливий напрям виховної роботи бібліотеки, тому ми активно долучилися до місячника правового виховання, що проводився у школі. Інформаційні заходи  були спрямовані на популяризацію літератури по правознавству, підвищення  правової та юридичної культури учнів. 

     Для ознайомлення дітей з книгами по цій темі підготували різні книжкові виставки та тематичні полички. Для найменших читачів в бібліотеці були оформлені плакати „ Права дитини ”, „ Кожна дитина має право…” та тематичні полички: „ Азбука правової науки ”,  „ Права людини – мої права”. Для читачів середнього та старшого шкільного віку розгорнуті виставки :      „ Я закони добре знаю, за свої вчинки я відповідаю”, „ Для вас – юні правознавці ”. 

      На тематичних годинах читачі 1- 4 класів  познайомились з такими поняттями як державні символи України, права та обов’язки дитини, з основними законодавчими документами нашої держави –  Конституцією та законами, отримали основи  правових знань.

      Діти з задоволенням відгадували кросворди, загадки, складали пазли, прислів’я,  здійснили : „ Казкову подорож у Країну Права”, відповідали на питання вікторин „ Чи знаєш ти свої права, дитино?”, „ Великі права маленької дитини”. 

     Правова обізнаність допоможе юним читачам у майбутньому розумно скористатись своїми правами, правильно визначити свої обов’язки, застереже від хибних вчинків і злочинних дій, тому необхідно якомога раніше залучити учнів до активного читання такої літератури.

      З читачами середнього і старшого шкільного віку провели:   правовий  гравікон  „ Сторінками Конвенції про права дитини”, турнір  „ Читаємо, вивчаємо, права ми добре знаємо ”. 

     Діти –  активні учасники усіх заходів, а не пасивні слухачі, мали змогу спробувати себе в якості майбутніх юристів чи адвокатів, захищаючи права книжкових героїв та героїв мультфільмів.  Таким чином вони не тільки дізнались про зміст основних документів, в яких зазначені права та обов’язки людини, але і спробували скористатись ними практично. 

     Для більш детального ознайомлення старшокласників з новими книгами правознавчого змісту організовуємо екскурсії до публічної бібліотеки. До уваги старшокласників було запропоновано : огляд юридичної літератури      „ Для чого мусимо вивчати закони?”.

    

 

Цей  жовтневий  день особливий для кожного українця,  14-го  ми за давньою традицією  святкуємо Покрову Пресвятої Богородиці та  День українського козацтва, а віднедавна й День захисника вітчизни. Козацтву належить  особливе місце в історії України та в історичній пам'яті народу. Козацтво є символом невмирущості нашого народу, уособленням його національного характеру, сили та мужності, козаки були справжніми захисниками нашої Вітчизни. Історія нашого міста дуже тісно переплетена з історією козацтва, тому  проведені заходи мали історично – краєзнавчий напрям: учні 8-А класу здійснили історичну мандрівку «Козацькими стежками Миргородщини», під час якої поповнили свої знання з історії рідного краю та довідались багато нового про історію миргородського козацького полку та полковника Матвія Гладкого, ім'ям якого названа одна з вулиць нашого міста. Цікавим доповненням заходу стала вікторина «Що ти знаєш про козацтво?»

 

      З великим задоволенням учні 9-А та 9-Б класів  взяли участь у інтелектуальній грі « Що? Де? Коли?», присвяченій козацтву. Діти жваво  дискутували та активно обговорювали питання гри, шукаючи правильні відповіді.

     Були запропоновані питання про бойове мистецтво та козацьку зброю, про героїчні події та видатних діячів того часу, які вписали не одну славну сторінку в історію українського козацтва. Учні обох класів показали гарні знання по темі, це свідчить про інтерес дітей до історичного минулого нашого краю, про усвідомлення необхідності його збереження.

      Продовженням свята стали спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу.»

 

 

 

      

 

Шановні батьки, вчителі, 

          старшокласники!

 

      З    10 по 24 вересня

 

  На офіційному сайті м. Миргорода відбудеться голосування за громадські проекти, що фінансуватимуться з міського бюджету.

           Давайте разом допоможемо нашим найменшим учням полюбити книгу, а старшим надамо можливість стати освіченими та грамотними і проводити своє дозвілля цікаво та корисно, для цього нам потрібні нові книги, які ми отримаємо, якщо наш проект виграє. 

      Прохання до всіх : підтримайте наш проект № 8 «Поповнення шкільних бібліотек сучасними дитячими книгами».

 

                Зайти на             Сайт міста Миргород

 

                У розділ              Громадський бюджет

 

         Натиснути на        Проекти подані у 2018 році

 

               Вибрати               Проект 8

 

 

Не будьте байдужими!

Візьміть участь у голосуванні!

Шкільна бібліотека займає 3 кімнати, загальна площа 114,3 кв.м.: абонемент, читальна зала на 14 посадочних місць та книгосховище навчального фонду. До послуг користувачів: фонд навчальної літератури 18650 примірників, 17043 примірники художньої, науково-популярної, довідкової та іншої літератури.

Презентація Бібліотеки Миргородської ЗОШ №9 ім. І.А. Зубковського
 

 

Тиждень дитячої книги

 

Для учнів 6-7 класів тиждень дитячої книги розпочався конкурсом «Найкращий читач Полтавщини». На II етапі, який відбувся в міській бібліотеці для дітей, кожен учасник презентував улюблену книгу. 

      При визначені переможця також враховувалось те, який список із прочитаних книг подав учасник, скільки балів набрав, даючи відповіді на питання вікторини.  Нашу школу представляли Волошко Богдан ( 6-А) та Дяченко Катерина (7-А), виступи усіх дітей свідчили про ретельну підготовку і здобути перемогу було не просто. Каті та Богдану не вистачило всього декілька балів, але досвід та приємні враження від спілкування з однолітками  залишаться з ними назавжди. 

      Цікаві спогади залишаться в учнів 9-Б класу від зустрічі  з письменницею, краєзнавцем з м. Шишаки Ольгою Кулагою.  Вона є автором історичних та пригодницьких романів, поетичних збірок для дітей та дорослих, краєзнавчих нарисів та публіцистичних статей.

На згадку про зустріч  бібліотеці школи Ольга Кулага подарувала книгу «Останні амазонки».

       Самостійне спілкування з книгою для першокласників традиційно починається з екскурсії до шкільної бібліотеки. Зацікавити дітей і залучити їх до читання – головна мета заходу, тому тут не обійтися без маленьких сюрпризів. Один із них –  Домовичок, який чекав на  гостей.   

       Домовичок провів учнів вулицями Книжкового Міста і познайомив з правилами поведінки в бібліотеці.  

       На виставці «Незвичайної книги» в читальній залі діти побачили найбільшу та найменшу за розмірами книги та інші цікавинки із фонду бібліотеки.

 

        Шкільна читацька родина збільшилась, адже  тепер, наймолодші учні школи записались до бібліотеки і можуть самостійно її відвідувати.

        Проявити свої творчі здібності, фантазію, продемонструвати письменницький талант мали можливість учасники конкурсу «Пишу листа книжковому герою», який проводився серед п'ятикласників. Перемогу і приз здобув  автор найцікавішого листа –  учень 5-В класу Андрій Габідуллін.

           На захоплюючу екскурсію рідним містом перетворився для учнів школи краєзнавчий квест  « Рідний край вивчаю я – це історія моя».

          Учасники гри із  8-А та 8-Б класів випробовували себе на витривалість та спритність, демонстрували вміння працювати в команді, швидко орієнтуватися на місцевості. 

         Діти з інтересом працювали з маршрутним листом, на якому були позначені пункти, де на них чекали завдання.

          Щоб пройти маршрут, учні повинні були розгадати шаради, пригадати історію рідного міста, події та видатних людей, чиє ім’я пов’язане з Миргородом.

          Квест став перевіркою не тільки ерудованості та обізнаності дітей, а й уміння логічно мислити та знаходити нестандартні шляхи розв’язання проблеми.

          Швидше із завданнями справилися учні 8-Б класу, але у цій грі не може бути переможців та переможених, бо досвід роботи в команді та нові знання є безцінним надбанням.

 

 

Вхід на сайт
Концепція розвитку
Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Гаряча лінія
МиргМіськрада
Відділ освіти
ПОІППО